دوشنبه, 21 فروردين 1396 ساعت 12:46

ماجراهای خانواده تراپ

نمره شما
(124 رای)
خانم ماریا کوچرا، دختر جوان 18 ساله یتیمی است که به تازگی به صومعۀ نونبرگ پیوسته، اما نمی‌تواند قوانین سختگیرانه و خشک صومعه را تحمل کند. برای همین پس از مدت بسیار کوتاهی از صومعه بیرون آمده و به عنوان معلم سرخانه به خانۀ کاپیتان تراپ منتقل می‌شود.
او قرار است فقط برای 9 ماه، تا زمانیکه «ماریا تراپ»، فرزند ناخوش آقای تراپ که به مدت 2 سال است به بیماری سختی مبتلا و ضعیف شده بهبودی کامل خود را بدست آورد و بتواند به مدرسه برود در آنجا کار کند. آقای فون تراپ، کاپیتان نیروی دریایی است که 7 فرزند دارد. «هدویگ»، دختر مو قهوه‌ای و «روپرت»، پسر مو زرد بزرگترین فرزندان آقای تراپ هستند که در دورۀ دبیرستان تحصیل می‌کنند. «ورنر» با موهای قهوه‌ای پسر کوچکتر خانواده، در کلاس چهارم است. ماریا، دختر مو طلایی 8 ساله و «یوهانا»، دختری با موهای لوله‌ای نارنجی‌رنگ که در کلاس اول درس می‌خواند زیر نظر ماریا کوچرا آموزش می‌بینند. «مارتینا» دختر 5 ساله و «آلگاته» دختر کوچولوی 3 ساله کوچکترین فرزندان خانواده شاگردان دختر جوانی به نام «کلارین» هستند. آنها به همراه خانم «ماتیلدا»، مسئول خانه و «هانس»، خدمتکارشان در خانۀ بزرگی زندگی می‌کنند.
«آگاتا وایتهد» همسر کاپیتان تراپ، در سال 1922 مبتلا به تب مخملک شد و از دنیا رفت. فرزندان آقای تراپ که از سختگیری ارتشی‌وار پدر و عدم محبت کافی از جانب او در وضعیت نامناسب عاطفی به سر می‌برند، از اینکه می‌بینند هر معلمی که به خانه وارد می‌شود بدون توجه کافی به آنها سعی می‌کند موقعیت خود را استحکام بخشد به ستوه آمده و با عصبانیت درونی که از همه آنها در وجودشان به دل گرفته‌اند به آزار و اذیت معلمین می‌پردازند و باعث می‌شوند که هیچ‌کدام از آن معلمان بیش از چند روزی در آن خانه نماند. پیش از اینکه ماریا کوچرا به خانۀ تراپ وارد شود 25 معلم که هرکدام بیش از 2 ماه دوام نیاوردند این مسئولیت را به عهده داشتند؛ اما ماریا با سماجت و علاقۀ فراوان نسبت به کار، نهایتِ تلاش خود را بی‌هیچ چشم‌داشتی می‌کند. او خیلی زود عاشق هر هفت بچۀ خانواده تراپ می‌شود و با اینکه فقط مسئولیت دو تا از بچه‌ها به او سپرده شده اما ناخودآگاه و تنها بخاطر علاقۀ بی‌حدّش در سایر امور مربوط به دیگر بچه‌ها نیز دخالت می‌کند. ماریا و یوهانا که به روح پر از مهر و محبت این معلم جدید پی برده‌اند اولین بچه‌هایی هستند که نه تنها با او ناسازگاری نمی‌کنند، بلکه در هر زمان که می‌توانند همکاری زیادی با معلم خود دارند. ماریا با عشق و محبت قلبی خود، همۀ بچه‌ها را جذب خود می‌کند. حتی آقای فون تراپ که فکر می‌کند عاشق «بارونس» است کم‌کم به عمق وجود ماریا پی می‌برد...
سریال انیمیشن «خانواده تراپ» با کمی تغییرات در داستان اصلی ساخته شده است، اما نام کودکان و آوای موسیقی آن در نسخۀ اصلی کاملاً بر اساس داستان واقعی است. همچنین براساس این داستان چندین فیلم و مجموعۀ تلویزیونی ساخته شده که مشهور‌ترین آن فیلم سینمایی «اشک‌ها و لبخندها» با نام اصلی «آوای موسیقی» The Sound of Music است. داستان خانوادۀ تراپ، براساس خاطرات واقعی ماریا Maria von Trapp ساخته شده است. ماریا هرگز قصد نوشتن چیزی راجع به زندگی خود نداشت. او برای اینکه به یکی از دوستانش ثابت کند که نویسنده خوبی نیست، چند صفحه‌ای از خاطرات خود را می‌نویسد. گرچه او خود نیز از این استعداد ذاتی‌اش غافل بود، چرا که خیلی زود کتاب خاطرات «ماریا آگوستا فون تراپ» Maria Augusta von Trapp که در سال 1949 منتشر شد یکی از پرفروش‌ترین خاطرات دنیا شد.

نظرهای شما (18 نظر)

 • شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 17:25 ارسال شده توسط ملیناکاظمی 6 ساله از شیراز

  سلام لطفا تکرار این کارتون رو پخش کنید چون ساعت 7 امکان دیدن نداریم باتشکر لطفا کارتون کنام اژدها و پاندای کونگ فوکار رو دوباره پخش کنید

 • شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 16:12 ارسال شده توسط عسل

  خوبه برنامه قشنگیه هر روز میبینم

 • شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 16:05 ارسال شده توسط نگار 15 ساله از کرمان

  کارتون جالبیه خوشم میاد ازش

 • شنبه, 02 ارديبهشت 1396 ساعت 13:54 ارسال شده توسط زیبا . ن - 32 ساله - اردبیل

  سلام
  کارتون قشنگیه ولی چرا انقد دیر پخش میشه کاش 5 پخش میشد.
  آیا امکان دانلود داره ؟؟؟

 • جمعه, 01 ارديبهشت 1396 ساعت 16:31 ارسال شده توسط حسین شرفی هشت ساله شاهین شهر اصفهان

  سلام. خانواده تراپ را اگر بخواهیم قسمت های قبلش که ندیدیم را ببینیم.قسمتی هست که مراجعه کنم

 • جمعه, 01 ارديبهشت 1396 ساعت 09:39 ارسال شده توسط ثنا فرزام از اهواز

  سلام توعکس ٣٦ کسی که کنار هدویگ وایساده کیه؟

 • پنج شنبه, 31 فروردين 1396 ساعت 20:36 ارسال شده توسط عسلسرگروه:ماجراهای خانواده تراپ

  سلام
  این برنامه فووووووق العاده است.من همه ی قسمت هاشو به جز یکی دیدم خیلییییییییی عالی.
  علاوه بر این میخوام توی این برنامه که مورد علاقه ام هم هست گروه بسازم.هر کس میخواد عضو بشه کافیه تو همین صفحه بنویسه من میخوام عضو گروه این برنامه باشم.خودم هم سرگروهم.راستییییی!!!!اولین کسی که اعلام عضویت کنه جانشین سرگروهه.
  عسل هستم☺
  خوشبختم

 • چهارشنبه, 30 فروردين 1396 ساعت 21:50 ارسال شده توسط لطیفه

  من یوهانا رو خیلی دوست دارم:)

 • دوشنبه, 28 فروردين 1396 ساعت 16:03 ارسال شده توسط الاهه فروزان 30 اصفهان

  بسیار کارتون زیبایی است من هر روز میبینم

 • یکشنبه, 27 فروردين 1396 ساعت 19:23 ارسال شده توسط سید سجاد میرسلیمی

  لطفا این برنامه رو به ساعتی دیگری منتقل کنید و دوباره برنامه خوب کنام اژدها رو پخش کنید

نظر شما درباره این برنامه

لطفا فقط درباره این برنامه نظر دهید و از ارسال نظر تکراری هم خودداری کنید.