شنبه, 31 فروردين 1392 ساعت 22:11

نقاشی - خردسال

نمره شما
(2142 رای)
«نقاشی‌نقاشی» یکی از پُربیننده‌ترین برنامه‌های شبکۀ پویاست، چون دوستان خوب پویایی می‌توانند نقاشی‌های ارسالی خود را در این برنامه ببینند.

 نقاشی‌های ارسالی شما دوستان عزیز، توسط کارشناسان برنامه به دقت بررسی شده و در هر روز حدود 50 نقاشی از میان آنها انتخاب می‌شوند و  نهایتاً در دو بخش خردسال و کودک تقسیم‌بندی شده، 25 نقاشی در هر کدام از این بخش‌ها در زمان مشخص شده از شبکه پخش می‌شوند. شما می‌توانید نقاشی خردسالتان را در ساعت 9:15 صبح و تکرار آن را در ساعت 11:30 روز بعد از شبکه پویا ببینید.

گویندۀ این برنامه در فضایی شاد، جذاب و متنوع به کمک شخصیت انیمیشنی «مدادی» به معرفی و اظهار نظر در مورد نقاشی‌های منتخب هر گروه سنی می‌پردازند و در آخر برنامه، نقاشی‌ای که ترجیحاً کار خلاقانه‌ای در آن به تصویر کشیده شده باشد را به عنوان «منتخب منتخب‌ها» اعلام می‌کنند که بعداً برای خالقِ آن نقاشی، هدیه‌ای به رسم یادبود ارسال خواهد شد. شما می‌توانید کلیۀ نقاشی‌ها را در پرتال شبکۀ پویا در نگارخانۀ نقاشی‌نقاشی ببینید.

بچه‌های عزیز، جهت ارسال نقاشی و شرکت در این برنامه می‌توانید نقاشی‌های خود را از طریق پرتال شبکۀ پویا بارگذاری و ارسال نمایید. فقط کافی است برای ارسال نقاشی به نکات زیر توجه کنید:

1-   نقاشی شما بهتر است در یک کاغذ به قطع A4 کشیده شده باشد، لطفاً از کشیدن نقاشی در کاغذهای دفتری و خط‌دار پرهیز کنید.

2-   پس از کشیدن نقاشی، از آن عکس گرفته و یا ترجیحاً آن را اسکن نمایید. درصورتیکه نقاشی را اسکن می‌کنید توجه کنید حجم فایل شما کمتر از 2 مگا بایت و اندازۀ عرض آن حداقل 1000 پیکسل باشد. فرمت تصویر هم بهتر است JPG باشد، تنظیمات صفحه را به‌گونه‌ای اصلاح کنید که صفحۀ نقاشی‌تان تیره نباشد. اما اگر می‌خواهید از نقاشی خود عکس گرفته و آن را ارسال کنید، دقت کنید دوربین شما ضعیف نباشد تا نقاشی شما هنگام پخش، بی‌کیفیت نشود. همچنین توجه کنید دستگاهی که با آن عکس می‌گیرید دقیقاً روبه‌روی صفحۀ نقاشی و کاملاً صاف نگه داشته شده باشد و هنگام عکس گرفتن سایۀ شما بر روی نقاشی نبوده و در تصویر دیده نشود و صفحۀ نقاشی روشن باشد.

3-  در زمان بارگذاری نقاشی، اطلاعات خواسته شده را به طور کامل و با حروف فارسی فقط در جاهای مشخص شده تایپ کنید و از آوردن این مشخصات در قسمت‌های دیگر پرهیز کنید که نقاشی شما قابل تأیید باشد. آدرس و شمارۀ تلفن همراه خود را به هیچ عنوان داخل نقاشی ننویسید؛ چرا که چنین نقاشی‌ای حتی برای قرار گرفتن در نگارخانۀ نقاشی‌نقاشی نیز غیر قابل تأیید می‌باشد. نکتۀ مهم اینکه در قسمت «تلفن تماس»، حتماً یک شمارۀ تلفن همراه که مخصوص نزدیکترین فرد به شما (مثل خود نقاش و یا پدر و مادر او) می‌باشد را وارد کنید تا در صورت انتخابِ نقاشی برای پخش، به شما از طریق پیامک اطلاع‌رسانی شود. این پیامک، یک روز قبل از پخشِ نقاشی از تلویزیون، با شمارۀ 3000096 برای شما ارسال خواهد شد و در آن، تاریخ و ساعت پخشِ نقاشیِ شما مشخص شده و شما می‌توانید آن برنامه را ببینید. پس لطفاً درج یک شمارۀ تلفن همراه در هنگام ارسال نقاشی فراموش نشود. لازم به ذکر است به دلیل اینکه پیامک‌ها به صورت بسته‌ای برای کلیۀ نقاشی‌های منتخبِ روز ارسال می‌شود، در پیامک اسم و مشخصات نقاش ذکر نخواهد شد و درصورتیکه چند نقاشی از طرف چند نفر با یک شمارۀ تماس مشترک ارسال شود، باید توجه داشته باشند که اگر یکی از آنها برای پخش انتخاب شود در پیامک ارسالی مشخص نمی‌شود که کدام نقاشی قرار است پخش شود.

 4-   کد رهگیری را یادداشت کنید تا از طریقِ آن بتوانید نقاشیِ خود را در پنل جستجوی نگارخانۀ نقاشی‌نقاشی بیابید. اگر احیاناً کد رهگیری را از دست دادید باز هم می‌توانید از طریق جستجوی نام و نام خانوادگی، نقاشی را پیدا کنید.

 

نکات قابل توجه:

1-   به دلیل اینکه ساعت پخش برنامه تقریباً ثابت است، درصورتیکه پیامکی حاوی انتخابِ نقاشی شما برایتان ارسال شد و شما امکان دیدنِ آن را در زمانی که برایتان در پیامک مشخص شده است نداشتید، از دوستان یا آشنایانتان درخواست کنید تا آن برنامه را برایتان ضبط کنند؛ چون همان‌طور که می‌دانید شبکۀ پویا همچنان امکانِ قرار دادن  برنامه‌های خود را بر روی پرتال ندارد.

2-   از جایی کپی نکرده و از ارسال عکس، پوستر و یا هرچیز دیگر که نقاشی شما نباشد، خودداری کنید.

3-  فقط دوستانی که نقاشی خود را از طریق پرتال پویا بارگذاری کرده باشند می‌توانند با زدن نام و نام‌خانوادگی و یا کد رهگیری در پنل جستجویی که در بخش نگارخانه نقاشی‌نقاشی وجود دارد نقاشی خود را در گالری نقاشی‌نقاشی ببینند. لطفاً به این نکته توجه کنید که فقط از همین طریق نقاشی خود را ارسال کنید، چون نقاشی‌هایی که به آدرس ایمیل شبکۀ پویا \n این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال می‌شوند هرگز در گالری نقاشی‌نقاشی قرار نخواهند گرفت و توسط کارشناسان برنامه دیده نخواهند شد.

 4-   درصورتیکه برای مناسبت خاصی نقاشی می‌کشید، مثلاً برای ماه مبارک رمضان، ماه محرم و ایام سوگواری آن، عید نوروز، شب یلدا و هر مناسبت خاصِ دیگر، کافی است در قسمت «موضوع نقاشی»، عنوانِ آن را ذکر کنید و لزومی ندارد که منتظر فرا رسیدن آن تاریخ باشید؛ در هر زمان که نقاشی‌تان تکمیل شد آن را برای ما ارسال کنید.

 5-  دوستان زیادی سوال می‌کنند که چرا پیامک برای آنها ارسال نمی‌شود؛ دوستان عزیز باید توجه کنید که اگر شمارۀ تلفن همراهی که در بخش اطلاعات وارد می‌کنید صحیح نباشد و یا از قبل، ورودی پیامک‌های تبلیغاتی خود را از طریق مخابرات مسدود کرده باشید و یا در روزی که پیامک به شما ارسال می‌شود گوشی شما در دسترس نبوده یا خاموش باشد، پیامک ارسالی ما را دریافت نخواهید کرد. پس لطفاً نسبت به شماره‌ای که وارد می‌کنید دقت کنید.

منتظر نقاشی‌های زیبای شما هستیم.

اطلاعات تکميلي

 • کارگردان: حمیدرضا محمدعلیزاده
 • نویسنده: حمیدرضا محمدعلیزاده، حسین دوزنده، سمیرا اکبرزاده،...
 • انیماتور: شایان رنجبر، موشن گرافيک: حسین خیابانی
 • موسیقی: دکتر علی راست‌گفتار، کورش پیمانی، امینی
 • تکنیک: سه بعدي کامپیوتری
 • مدت: 10
 • کشور سازنده: جمهوری اسلامی ایران
 • سال ساخت: از 1392 تاکنون
 • تهیه شده در: شبکه پویا

رسانه

نظرهای شما (735 نظر)

 • یکشنبه, 05 ارديبهشت 1395 ساعت 21:17 ارسال شده توسط محمد علی بهارلو کجویی از قم

  سلام چطور وجه موقع متوجه بشویم که نقاشیها پخش می شود

 • یکشنبه, 05 ارديبهشت 1395 ساعت 16:33 ارسال شده توسط هدیه سادات دررودی، 35، مشهد

  سلام
  چطور میتونم بفهمم که نقاشی ارسالی به شبکه نهال، چه وقت پخش میشه؟

 • چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1395 ساعت 08:46 ارسال شده توسط آوا قدیری

  با سلام و خسته نباشید از برنامه های جذاب و دیدنی تون، و هنینطور تشکر ویژه دارم از تمامی دست اندرکاران شبکه پویا که با برنامه های شاد و جذابتون ،کودکان این مرزوبوم رو سرگرم میکنید.
  میخواستم از وضعیت نقاشی با کدرهگیری 474067 به نام آوا قدیری، مطلع شوم،
  با تشکرفراوان

 • سه شنبه, 31 فروردين 1395 ساعت 23:26 ارسال شده توسط محمد عباس جعفری۱۳شازند

  پلنگ صورتی را بیش تر پخش کنید .

 • یکشنبه, 29 فروردين 1395 ساعت 08:53 ارسال شده توسط نگار رحیم زاده 6 ساله از مشهد مقدس

  سلام خدا قوت
  کاش نقاشی هایی که انتخاب میشن برا پخش اینجا تو نگارخانه یک علامتی داشته باشن که حداقل بدونیم انتخاب شدن برا پخش یا نه.
  بریم بس بشینیم پای شبکه شما و انشاالله موفق بشیم ببینیم

  خواهشا در کنار کار زیباتون که برای بچه ها انجام میدین و کلی سر ذوق میارینشون با برنامه های خوب یکم هم در زمینه اطلاع رسانی انتخاب یا پخش نقاشی ارسالی کودکان فعال تر عمل کنید.
  باور کنید گناه دارن این همه انتظار برای قلب های کوچیک سخته

 • چهارشنبه, 25 فروردين 1395 ساعت 12:22 ارسال شده توسط سیده زهرا فقیه

  سلام
  کاش قبل از پخش نقاشی اطلاع بدید امروز نقاشی پسر من پخش شده اما ما ندیدیم ....

 • دوشنبه, 23 فروردين 1395 ساعت 13:15 ارسال شده توسط ریحانه علیمحمدی.5 ساله.زنجان

  سلام . میخاستم وضعیت نقاشی ارسالی رو پیگیر باشم.
  ممنون
  472016

 • دوشنبه, 23 فروردين 1395 ساعت 09:42 ارسال شده توسط نگار رحیم زاده قره قنات 6 ساله از مشهد مقدس

  سلام
  دختر من هر روز یک نقاشی میکشه فقط بخاطر اینکه بفرسته واسه شما که خیلی هاش رو من رد میکنم و مثلا میگم این رنگاش کمه ، این صفحه ات خیلی خالیه و ... نمیشه فرستاد
  یکی از نقاشی ها شو فرستادم به کد رهگیری 467242 .
  خواهشا خواهشا پخش کنید. از انتظار خسته شد دخترم .
  خواهش دیگه ای م که دارم لطفا سیستم پیامک تون رو فعال تر کنید آخه خیلی ها گفتن نقاشی شون پخش شده ولی قبلش پیامکی دریافت نکردند. همچنین امکان دانلود قسمت های مختلف رو بذارید تا کسانی که موفق به دیدن در زمان پخش نشدن بتونن دریافت کنن.
  خیلی خیلی سپاسگزارم. موفق باشید.
  سال پر خیر و برکتی براتون آرزومندم

 • شنبه, 21 فروردين 1395 ساعت 15:52 ارسال شده توسط سید علی جعفری 6ساله از بابل

  خوبه همه ی برنامه کودکا به جز اژدها سواران را دوست ندارم

 • شنبه, 21 فروردين 1395 ساعت 14:46 ارسال شده توسط zahra

  من میخوام برنامه نقاشی نقاشی 16 ام فروردین را دانلود کنم.لطفا راهنماییم کنین چجوری باید دانلود کنم یا برام ایمیل کنین

نظر شما درباره این برنامه

لطفا فقط درباره این برنامه نظر دهید و از ارسال نظر تکراری هم خودداری کنید.