شنبه, 31 فروردين 1392 ساعت 22:11

نقاشی - خردسال

نمره شما
(2295 رای)
«نقاشی‌نقاشی» یکی از پُربیننده‌ترین برنامه‌های شبکۀ پویاست، چون دوستان خوب پویایی می‌توانند نقاشی‌های ارسالی خود را در این برنامه ببینند.

 نقاشی‌های ارسالی شما دوستان عزیز، توسط کارشناسان برنامه به دقت بررسی شده و در هر روز حدود 50 نقاشی از میان آنها انتخاب می‌شوند و  نهایتاً در دو بخش خردسال و کودک تقسیم‌بندی شده، 25 نقاشی در هر کدام از این بخش‌ها در زمان مشخص شده از شبکه پخش می‌شوند. شما می‌توانید نقاشی خردسالتان را در ساعت 9:15 صبح و تکرار آن را در ساعت 11:30 روز بعد از شبکه پویا ببینید.

گویندۀ این برنامه در فضایی شاد، جذاب و متنوع به کمک شخصیت انیمیشنی «مدادی» به معرفی و اظهار نظر در مورد نقاشی‌های منتخب هر گروه سنی می‌پردازند و در آخر برنامه، نقاشی‌ای که ترجیحاً کار خلاقانه‌ای در آن به تصویر کشیده شده باشد را به عنوان «منتخب منتخب‌ها» اعلام می‌کنند که بعداً برای خالقِ آن نقاشی، هدیه‌ای به رسم یادبود ارسال خواهد شد. شما می‌توانید کلیۀ نقاشی‌ها را در پرتال شبکۀ پویا در نگارخانۀ نقاشی‌نقاشی ببینید.

بچه‌های عزیز، جهت ارسال نقاشی و شرکت در این برنامه می‌توانید نقاشی‌های خود را از طریق پرتال شبکۀ پویا بارگذاری و ارسال نمایید. فقط کافی است برای ارسال نقاشی به نکات زیر توجه کنید:

1-   نقاشی شما بهتر است در یک کاغذ به قطع A4 کشیده شده باشد، لطفاً از کشیدن نقاشی در کاغذهای دفتری و خط‌دار پرهیز کنید.

2-   پس از کشیدن نقاشی، از آن عکس گرفته و یا ترجیحاً آن را اسکن نمایید. درصورتیکه نقاشی را اسکن می‌کنید توجه کنید حجم فایل شما کمتر از 2 مگا بایت و اندازۀ عرض آن حداقل 1000 پیکسل باشد. فرمت تصویر هم بهتر است JPG باشد، تنظیمات صفحه را به‌گونه‌ای اصلاح کنید که صفحۀ نقاشی‌تان تیره نباشد. اما اگر می‌خواهید از نقاشی خود عکس گرفته و آن را ارسال کنید، دقت کنید دوربین شما ضعیف نباشد تا نقاشی شما هنگام پخش، بی‌کیفیت نشود. همچنین توجه کنید دستگاهی که با آن عکس می‌گیرید دقیقاً روبه‌روی صفحۀ نقاشی و کاملاً صاف نگه داشته شده باشد و هنگام عکس گرفتن سایۀ شما بر روی نقاشی نبوده و در تصویر دیده نشود و صفحۀ نقاشی روشن باشد.

3-  در زمان بارگذاری نقاشی، اطلاعات خواسته شده را به طور کامل و با حروف فارسی فقط در جاهای مشخص شده تایپ کنید و از آوردن این مشخصات در قسمت‌های دیگر پرهیز کنید که نقاشی شما قابل تأیید باشد. آدرس و شمارۀ تلفن همراه خود را به هیچ عنوان داخل نقاشی ننویسید؛ چرا که چنین نقاشی‌ای حتی برای قرار گرفتن در نگارخانۀ نقاشی‌نقاشی نیز غیر قابل تأیید می‌باشد. نکتۀ مهم اینکه در قسمت «تلفن تماس»، حتماً یک شمارۀ تلفن همراه که مخصوص نزدیکترین فرد به شما (مثل خود نقاش و یا پدر و مادر او) می‌باشد را وارد کنید تا در صورت انتخابِ نقاشی برای پخش، به شما از طریق پیامک اطلاع‌رسانی شود. این پیامک، یک روز قبل از پخشِ نقاشی از تلویزیون، با شمارۀ 3000096 برای شما ارسال خواهد شد و در آن، تاریخ و ساعت پخشِ نقاشیِ شما مشخص شده و شما می‌توانید آن برنامه را ببینید. پس لطفاً درج یک شمارۀ تلفن همراه در هنگام ارسال نقاشی فراموش نشود. لازم به ذکر است به دلیل اینکه پیامک‌ها به صورت بسته‌ای برای کلیۀ نقاشی‌های منتخبِ روز ارسال می‌شود، در پیامک اسم و مشخصات نقاش ذکر نخواهد شد و درصورتیکه چند نقاشی از طرف چند نفر با یک شمارۀ تماس مشترک ارسال شود، باید توجه داشته باشند که اگر یکی از آنها برای پخش انتخاب شود در پیامک ارسالی مشخص نمی‌شود که کدام نقاشی قرار است پخش شود.

 4-   کد رهگیری را یادداشت کنید تا از طریقِ آن بتوانید نقاشیِ خود را در پنل جستجوی نگارخانۀ نقاشی‌نقاشی بیابید. اگر احیاناً کد رهگیری را از دست دادید باز هم می‌توانید از طریق جستجوی نام و نام خانوادگی، نقاشی را پیدا کنید.

 

نکات قابل توجه:

1-   به دلیل اینکه ساعت پخش برنامه تقریباً ثابت است، درصورتیکه پیامکی حاوی انتخابِ نقاشی شما برایتان ارسال شد و شما امکان دیدنِ آن را در زمانی که برایتان در پیامک مشخص شده است نداشتید، از دوستان یا آشنایانتان درخواست کنید تا آن برنامه را برایتان ضبط کنند؛ چون همان‌طور که می‌دانید شبکۀ پویا همچنان امکانِ قرار دادن  برنامه‌های خود را بر روی پرتال ندارد.

2-   از جایی کپی نکرده و از ارسال عکس، پوستر و یا هرچیز دیگر که نقاشی شما نباشد، خودداری کنید.

3-  فقط دوستانی که نقاشی خود را از طریق پرتال پویا بارگذاری کرده باشند می‌توانند با زدن نام و نام‌خانوادگی و یا کد رهگیری در پنل جستجویی که در بخش نگارخانه نقاشی‌نقاشی وجود دارد نقاشی خود را در گالری نقاشی‌نقاشی ببینند. لطفاً به این نکته توجه کنید که فقط از همین طریق نقاشی خود را ارسال کنید، چون نقاشی‌هایی که به آدرس ایمیل شبکۀ پویا \n این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال می‌شوند هرگز در گالری نقاشی‌نقاشی قرار نخواهند گرفت و توسط کارشناسان برنامه دیده نخواهند شد.

 4-   درصورتیکه برای مناسبت خاصی نقاشی می‌کشید، مثلاً برای ماه مبارک رمضان، ماه محرم و ایام سوگواری آن، عید نوروز، شب یلدا و هر مناسبت خاصِ دیگر، کافی است در قسمت «موضوع نقاشی»، عنوانِ آن را ذکر کنید و لزومی ندارد که منتظر فرا رسیدن آن تاریخ باشید؛ در هر زمان که نقاشی‌تان تکمیل شد آن را برای ما ارسال کنید.

 5-  دوستان زیادی سوال می‌کنند که چرا پیامک برای آنها ارسال نمی‌شود؛ دوستان عزیز باید توجه کنید که اگر شمارۀ تلفن همراهی که در بخش اطلاعات وارد می‌کنید صحیح نباشد و یا از قبل، ورودی پیامک‌های تبلیغاتی خود را از طریق مخابرات مسدود کرده باشید و یا در روزی که پیامک به شما ارسال می‌شود گوشی شما در دسترس نبوده یا خاموش باشد، پیامک ارسالی ما را دریافت نخواهید کرد. پس لطفاً نسبت به شماره‌ای که وارد می‌کنید دقت کنید.

منتظر نقاشی‌های زیبای شما هستیم.

اطلاعات تکميلي

 • کارگردان: حمیدرضا محمدعلیزاده
 • نویسنده: حمیدرضا محمدعلیزاده، حسین دوزنده، سمیرا اکبرزاده،...
 • انیماتور: شایان رنجبر، موشن گرافيک: حسین خیابانی
 • موسیقی: دکتر علی راست‌گفتار، کورش پیمانی، امینی
 • تکنیک: سه بعدي کامپیوتری
 • مدت: 10
 • کشور سازنده: جمهوری اسلامی ایران
 • سال ساخت: از 1392 تاکنون
 • تهیه شده در: شبکه پویا

رسانه

نظرهای شما (788 نظر)

 • یکشنبه, 24 مرداد 1395 ساعت 19:25 ارسال شده توسط درنا - 26 سال - شیراز

  احساس می کنم این جا آدما فقط برای خودشون حرف می زنن ... نه عکس العملی... نه جوابی... نه حرفی... نه توضیحی...
  واقعا زشته!
  فرهنگ سازی اعتمادی که برای بچه ها می تونه از همین سن انجام باشه و کاملا داره برعکس عملی می کنه! بی اعتمادی محض!
  787 نظر بی پاسخ و لابد بی اهمیت!!

 • یکشنبه, 24 مرداد 1395 ساعت 10:24 ارسال شده توسط جهانگرد

  سلام دو تا نقاشی هرکدوم دوبار فرستادم ولی پخش نشدن .
  بچه هامون هرروز صبح زود تا ظهر از جلو پویا تکون نمیخورند . لطفا قبل پخش یا حتی اگه پخش نمیشه اطلاع بدین
  کد رهگبری:503386
  کد رهگیری : 503385

 • جمعه, 22 مرداد 1395 ساعت 23:18 ارسال شده توسط سید زهرا حسینی ۱۱ ساله از گرگان

  نقالشی منم همینطور

 • یکشنبه, 17 مرداد 1395 ساعت 16:07 ارسال شده توسط عيسي نيا

  با سلام بهتر است زمان پخش نقاشي هر فرد از طريق پيامك اطلاع داده شود تا نتيجه زحمت اين برنامه بهتر نمايان شود.

 • جمعه, 15 مرداد 1395 ساعت 12:16 ارسال شده توسط آیلین روشنی سه سال و نیم از دهلران

  سلام چرا نقاشی با لپ تاپ رو پخش نمی کنید

 • یکشنبه, 27 تیر 1395 ساعت 12:48 ارسال شده توسط مامان آیلی، 35، شهرری

  سلام
  لطقا در مورد پحش یا عدم پخش نقاشی های ارسالی از طریق پیامک یا سایت اطلاع رسانی بشه.
  در غیر اینصورت هدف این برنامه که تشویق کودکان به هنر و نقاشی هست، به دلیل مایوس شدن بچه ها از پخش نقاشی شون، نتیجه عکس میده.
  با سپاس

 • یکشنبه, 27 تیر 1395 ساعت 11:32 ارسال شده توسط سین دخت . ابراهیمی . تهران

  با سلام لطفا اعلام بفرمایید بعد از ارسال نقاشی چند روز باید منتظر پخشش باشیم . واقعا من هم با نظر دوستان در خصوص چشم های منتظر بچه ها موافقم . بنظر من هم زمان پخش رو در کنار کد رهگیری اعلام بفرمایید تا این کوچولوها اینقدر انتظار نکشن و آخرش هم بی اعتماد بشن نسبت به برنامه . با تشکر

 • سه شنبه, 22 تیر 1395 ساعت 02:41 ارسال شده توسط نگار دائمی 9 ساله از بیرجند

  من دقیقا 97 نقاشی فرستادم اما شما فقط5 تا اونا رو پخش کردید! اخه یه بار بفرس دوبار بفرس نه هزار بار! وقتی شما نقاشی هارو پخش نمیکنین بچه ها ناراحت میشن و دیگه براتون نقاشی نمیفرستن. قابل توجه همه: قبلا به پدر مادرا پیامک میزدن که میخواد نقاشی بچشون پخش بشه. اما دیگه این طرح برداشته شده فکر کنم. پویا جان دوباره اگه اینجوری بشه خیلی بهتره. ممنون

 • دوشنبه, 21 تیر 1395 ساعت 16:39 ارسال شده توسط مهتا سلیمی13ساله از المان

  سلام من مهتا سلیمی هستم من سه سال پیش یک نقاشی با موضوع هوای پاک فرستادم ولی پخش نشد و اون موقع یک دختر بااسم و نام خانوادگی مشابه من که هشت سالش بود پخش شد من سومین باره که نقاشی میفرستم اگر پخش نشد این برنامه ...حذف کنید

 • یکشنبه, 13 تیر 1395 ساعت 11:35 ارسال شده توسط پرنیا وهمن 5ساله -اصفهان

  سلام باتشکر ازبرنامه خوبتون میشه برای شادی یه بچه چشم به راه
  نقاشی اونو پخش کنید ...درواقع میدونید بچه ی من خیلی چشم به
  راهه که نقاشیش پخش شه ..ای کاش میدید با چه ذوق وانتظاری برنامه ی شما رو تماشا میکنه..پس پرنیا وهمن 5ساله از اصفهان درخواست داره که نقاشیش پخش بشه...باتشکر

نظر شما درباره این برنامه

لطفا فقط درباره این برنامه نظر دهید و از ارسال نظر تکراری هم خودداری کنید.