جمعه, 17 خرداد 1392 ساعت 21:21

نقاشی - کودک

نمره شما
(2754 رای)
«نقاشی‌نقاشی» یکی از پُربیننده‌ترین برنامه‌های شبکۀ نهال است، چون دوستان خوب ما می‌توانند نقاشی‌های ارسالی خود را در این برنامه ببینند.
نقاشی‌های ارسالی شما دوستان عزیز، توسط کارشناسان برنامه به دقت بررسی شده و در هر روز حدود 50 نقاشی از میان آنها انتخاب می‌شوند و  نهایتاً در دو بخش خردسال و کودک تقسیم‌بندی شده، 25 نقاشی در هر کدام از این بخش‌ها در زمان مشخص شده از شبکه پخش می‌شوند. کودکان عزیز می‌توانند نقاشی‌های خود را در ساعت 18 و تکرار آن را در ساعت 15:30 روز بعد از شبکه نهال ببینند.

گویندۀ این برنامه در فضایی شاد، جذاب و متنوع به کمک شخصیت انیمیشنی «مدادی» به معرفی و اظهار نظر در مورد نقاشی‌های منتخب هر گروه سنی می‌پردازند و در آخر برنامه، نقاشی‌ای که ترجیحاً کار خلاقانه‌ای در آن به تصویر کشیده شده باشد را به عنوان «منتخب منتخب‌ها» اعلام می‌کنند که بعداً برای خالقِ آن نقاشی، هدیه‌ای به رسم یادبود ارسال خواهد شد. شما می‌توانید کلیۀ نقاشی‌ها را در پرتال شبکۀ نهال در نگارخانۀ نقاشی‌نقاشی ببینید.

بچه‌های عزيز، جهت ارسال نقاشی و شرکت در این برنامه می‌توانید نقاشی‌های خود را از طريق پرتال شبکۀ نهال بارگذاری و ارسال نمايید. فقط کافی است برای ارسال نقاشی به نکات زیر توجه کنید:

1-   نقاشی شما بهتر است در یک کاغذ به قطع A4 کشیده شده باشد، لطفاً از کشیدن نقاشی در کاغذهای دفتری و خط‌دار پرهیز کنید.

2-   پس از کشیدن نقاشی، از آن عکس گرفته و یا ترجیحاً آن را اسکن نمایید. درصورتیکه نقاشی را اسکن می‌کنید توجه کنید حجم فایل شما کمتر از 2 مگا بایت و اندازۀ عرض آن حداقل 1000 پیکسل باشد. فرمت تصویر هم بهتر است JPG باشد، تنظیمات صفحه را به‌گونه‌ای اصلاح کنید که صفحۀ نقاشی‌تان تیره نباشد. اما اگر می‌خواهید از نقاشی خود عکس گرفته و آن را ارسال کنید، دقت کنید دوربین شما ضعیف نباشد تا نقاشی شما هنگام پخش، بی‌کیفیت نشود. همچنین توجه کنید دستگاهی که با آن عکس می‌گیرید دقیقاً روبه‌روی صفحۀ نقاشی و کاملاً صاف نگه داشته شده باشد و هنگام عکس گرفتن سایۀ شما بر روی نقاشی نبوده و در تصویر دیده نشود و صفحۀ نقاشی روشن باشد.

3-  در زمان بارگذاری نقاشی، اطلاعات خواسته شده را به طور کامل و با حروف فارسی فقط در جاهای مشخص شده تایپ کنید و از آوردن این مشخصات در قسمت‌های دیگر پرهیز کنید که نقاشی شما قابل تأیید باشد. آدرس و شمارۀ تلفن همراه خود را به هیچ عنوان داخل نقاشی ننویسید؛ چرا که چنین نقاشی‌ای حتی برای قرار گرفتن در نگارخانۀ نقاشی‌نقاشی نیز غیر قابل تأیید می‌باشد. نکتۀ مهم اینکه در قسمت «تلفن تماس»، حتماً یک شمارۀ تلفن همراه که مخصوص نزدیکترین فرد به شما (مثل خود نقاش و یا پدر و مادر او) می‌باشد را وارد کنید تا در صورت انتخابِ نقاشی برای پخش، به شما از طریق پیامک اطلاع‌رسانی شود. این پیامک، یک روز قبل از پخشِ نقاشی از تلویزیون، با شمارۀ 3000096 برای شما ارسال خواهد شد و در آن، تاریخ و ساعت پخشِ نقاشیِ شما مشخص شده و شما می‌توانید آن برنامه را ببینید. پس لطفاً درج یک شمارۀ تلفن همراه در هنگام ارسال نقاشی فراموش نشود. لازم به ذکر است به دلیل اینکه پیامک‌ها به صورت بسته‌ای برای کلیۀ نقاشی‌های منتخبِ روز ارسال می‌شود، در پیامک اسم و مشخصات نقاش ذکر نخواهد شد و درصورتیکه چند نقاشی از طرف چند نفر با یک شمارۀ تماس مشترک ارسال شود، باید توجه داشته باشند که اگر یکی از آنها برای پخش انتخاب شود در پیامک ارسالی مشخص نمی‌شود که کدام نقاشی قرار است پخش شود.

4-   کد رهگیری را یادداشت کنید تا از طریقِ آن بتوانید نقاشیِ خود را در پنل جستجوی نگارخانۀ نقاشی‌نقاشی بیابید. اگر احیاناً کد رهگیری را از دست دادید باز هم می‌توانید از طریق جستجوی نام و نام خانوادگی، نقاشی را پیدا کنید.

 

نکات قابل توجه:

1-   به دلیل اینکه ساعت پخش برنامه تقریباً ثابت است، درصورتیکه پیامکی حاوی انتخابِ نقاشی شما برایتان ارسال شد و شما امکان دیدنِ آن را در زمانی که برایتان در پیامک مشخص شده است نداشتید، از دوستان یا آشنایانتان درخواست کنید تا آن برنامه را برایتان ضبط کنند؛ چون همان‌طور که می‌دانید شبکۀ نهال همچنان امکانِ قرار دادن  برنامه‌های خود را بر روی پرتال ندارد.

2-   از جایی کپی نکرده و از ارسال عکس، پوستر و یا هرچیز دیگر که نقاشی شما نباشد، خودداری کنید.

3-   فقط دوستانی که نقاشی خود را از طریق پرتال پویا بارگذاری کرده باشند می‌توانند با زدن نام و نام‌خانوادگی و یا کد رهگیری در پنل جستجویی که در بخش نگارخانه نقاشی‌نقاشی وجود دارد نقاشی خود را در گالری نقاشی‌نقاشی ببینند. لطفاً به این نکته توجه کنید که فقط از همین طریق نقاشی خود را ارسال کنید، چون نقاشی‌هایی که به آدرس ایمیل شبکه ارسال می‌شوند هرگز در گالری نقاشی‌نقاشی قرار نخواهند گرفت و توسط کارشناسان برنامه دیده نخواهند شد.

4-   درصورتیکه برای مناسبت خاصی نقاشی می‌کشید، مثلاً برای ماه مبارک رمضان، ماه محرم و ایام سوگواری آن، عید نوروز، شب یلدا و هر مناسبت خاصِ دیگر، کافی است در قسمت «موضوع نقاشی»، عنوانِ آن را ذکر کنید و لزومی ندارد که منتظر فرا رسیدن آن تاریخ باشید؛ در هر زمان که نقاشی‌تان تکمیل شد آن را برای ما ارسال کنید.

5-  دوستان زیادی سوال می‌کنند که چرا پیامک برای آنها ارسال نمی‌شود؛ دوستان عزیز باید توجه کنید که اگر شمارۀ تلفن همراهی که در بخش اطلاعات وارد می‌کنید صحیح نباشد و یا از قبل، ورودی پیامک‌های تبلیغاتی خود را از طریق مخابرات مسدود کرده باشید و یا در روزی که پیامک به شما ارسال می‌شود گوشی شما در دسترس نبوده یا خاموش باشد، پیامک ارسالی ما را دریافت نخواهید کرد. پس لطفاً نسبت به شماره‌ای که وارد می‌کنید دقت کنید.

منتظر نقاشی‌های زیبای شما هستیم.

اطلاعات تکميلي

 • کارگردان: حمیدرضا محمدعلیزاده
 • نویسنده: حمیدرضا محمدعلیزاده، حسین دوزنده، سمیرا اکبرزاده،...
 • انیماتور: شایان رنجبر، موشن گرافيک: حسین خیابانی
 • موسیقی: دکتر علی راست‌گفتار، کورش پیمانی، امینی
 • تکنیک: سه بعدي کامپیوتری
 • مدت: 10
 • کشور سازنده: جمهوری اسلامی ایران
 • سال ساخت: از 1392 تاکنون
 • تهیه شده در: شبکه نهال

رسانه

تیتراژ جذاب شروع مجموعه نقاشی نقاشی

نظرهای شما (785 نظر)

 • سه شنبه, 04 آبان 1395 ساعت 19:35 ارسال شده توسط محمد جواد سلیمانی 9 ساله اسد اباد

  سلام اسم من محمد جواد است وبرنامه ی شبکه ی نهال را خیلی دوست دارم ممنون ازبرنا می شما خدا حافظ

 • دوشنبه, 03 آبان 1395 ساعت 20:13 ارسال شده توسط احمد رضا رضوانی.....تهران

  سلام ترا جان هر کی که می پرستین دیگه بجز این نقاشی نقاشی برنامه ای ندارین زدین بچه های منو دیوونه کردین بسکه از این برنامه متنفرن بسکه متنفرن...ما باید چکار کینم با این همه برنامه تکراری که شب پخش میشه روز پخش میشه صبم پخش میشه...اینا تلویزیونو خاموش می کنن و همش بزن بکوب و دعوا میگن تلویزون چقد این نقاشی نقاشی بی مصرفو پخش می کنه....خدایا به تو پناه میارم از دست اینا و این شبکه شون...ماهواره بخریم اون حرف و حدیثاشونن..داخلی هم نگاه کنیم هم که برنامه هاشون ارزش پوست پیاز نداره... فقط تکرار تکرار و تکرار..

 • یکشنبه, 18 مهر 1395 ساعت 14:00 ارسال شده توسط علیرضا اسماعیلی-ایلام

  با سلام عرض ادب خدمت تمامی دست اندرکاران برنامه نقاشی نقاشی . برنامه نقاشی نقاشی خیلی عالبه فقط اگه میشه تیتر برنامه رو عوض کنید خیلی خوب مبشه. همه بچه ها تیتر قبلی شاد نقاشی نقاشی رو دوس دارن. ممنون از شما

 • یکشنبه, 04 مهر 1395 ساعت 19:18 ارسال شده توسط ابوالفضل حیدری ۸ساله از تهران

  شبکه پویا خیلی خوب است پسرم این برنامرو خیلی دوست دارد

 • چهارشنبه, 31 شهریور 1395 ساعت 19:46 ارسال شده توسط محدثه جهانگیری 10 ساله از زنجان شهر سهرورد

  با سلام ازتون خواهش میکنم نقاشی من که اسمش طبیعت زیبا است پخش کنید.باتشکر 514046

 • چهارشنبه, 17 شهریور 1395 ساعت 15:59 ارسال شده توسط آویتا*****سرگروه سفید برفی******

  نقاشیا خیلی قشنگ شده
  لایک

 • شنبه, 13 شهریور 1395 ساعت 22:53 ارسال شده توسط امیر سلامی10تهران

  سلام کسی میدونه چرا ساعت 16 که نقاشی نقاشی شروع میشه چرا برنده رو معرفی نمیکنه؟

 • جمعه, 12 شهریور 1395 ساعت 12:24 ارسال شده توسط صبا جهانگیری11ساله تهران

  سلام چرا نقاشیه من که دیروز فرستادم توی سیستم ثبت نشده

 • سه شنبه, 09 شهریور 1395 ساعت 16:44 ارسال شده توسط حسن اصغری 12ساله از تهران

  نقاشی من هیچوقت نشان نمی شود من از این ناراحتم ووووووووووو
  ونقاشی نقاشی را کم نگاه می کنم

 • شنبه, 19 تیر 1395 ساعت 20:05 ارسال شده توسط ظریف

  سلام خسته نباشید دختر من تا حالا سه بار نقاشی فرستاده ولی پخش نکردین به همین خاطر هم از برنامه شما و هم از نقاشی کشیدن زده شده لطفا اگه امکان داره نقاشیشو پخش کنین تا دوباره به نقاشی علاقمند بشه.کد رهگیری: 497324-پرنیان وطن دوست

نظر شما درباره این برنامه

لطفا فقط درباره این برنامه نظر دهید و از ارسال نظر تکراری هم خودداری کنید.