دوشنبه, 20 خرداد 1392 ساعت 00:11

فوتبالیست‌ها-1و2

نمره شما
(8085 رای)
سوباسا اُزارا کاپیتان تیم شاهین به، همراه گنزو واکی‌بایاشی و کاکرو یوگا که در گذشته‌ای نه چندان دور رقیبان او بودند به تیم ملی ژاپن می‌پیوندند...

سریال انیمیشنی «فوتبالیست‌ها» در ابتدا بر اساس مجموعۀ کمیک استریپ‌های ژاپنی که یوئیچی تاکاهاشی Yōichi Takahashi در مجلۀ هفتگی Shōnen Jump در 37 قسمت نوشت، شکل گرفت. این بخش مجله، با نام «کاپیتان سوباسا» برای اولین بار در سال 1981 چاپ شد و انتشار آن تا سال 1988  تجدید می‌شد. اولین مجموعۀ انیمیشنی آن نیز در 1983 آمادۀ پخش شد. در طی قریب به 30 سال بخاطر استقبال شایان مخاطبانش چندین سریال و فیلم انیمیشنی از آن، همزمان با خلق ادامۀ کمیک استریپ‌ها ساخته شد. در کل، بیش از 70 میلیون نسخه از این مجله در ژاپن به فروش رسید و باعث شد این مجله تاکنون یکی از محبوب‌ترین مجلات در این کشور محسوب شود.

در دوبله‌ها و ترجمه‌های اروپایی انیمیشن‌های آن، اسامی بازیکنان به این صورت تغییر کرده است: سوباسا اُزارا با نام  Oliver Atton، گنزو واکی‌بایاشی با نام Benji Price، کاکرو یوگا با نام Mark Lenders، و تارو میساکی با نام Tom Becker و... شناخته شده‌اند.

سوباسا اُزارا دانش آموز 11 ساله مدرسه ابتدایی است که واقعاً عاشق فوتبال است. بزرگترین رؤیای او این است که یک روز در تیم ملی ژاپن بازی کند و در جام جهانی افتخار کسب کند. او همراه با مادرش زندگی می‌کند، در حالی که پدرش کاپیتان کشتی است و دائماً در حال دریا نوردی است.

زمانی که سوباسا فقط یک ساله بود، در حالی که با یک توپ فوتبال بازی می‌کرد ناگهان با یک اتوبوس تصادف می‌کند. توپ در مقابل او مثل یک کیسۀ هوا عمل می‌کند و ضربۀ آن را می‌گیرد، بنابراین سوباسا از یک خطر جدی نجات پیدا می‌کند. از این رو، به این باور می‌رسد که: «توپ دوست من است» و با این باور بسیار با توپ تمرین می‌کند و با وجودی که نوجوان است دارای چنان سرعتی شگفت انگیز، استقامت، مهارت دریبل و شوت‌های قدرتی می‌شود که هر کسی بازی او را می‌بیند حیرت می‌کند.

پس از مدتی عمو «جان»، که از بهترین فوتبالیست‌های برزیل است، برای یک سری معاینات پزشکی به طور موقت به ژاپن می‌آید. هنگامی که بازی سوباسا را می‌بیند به این فکر می‌افتد که سوبا را با خود به برزیل ببرد تا در فوتبال پیشرفت کند. بنابراین به عنوان یک مربی به سوباسا کمک می‌کند تا او را به مهارت‌های ویژۀ فوتبال برساند و دید او را نسبت به فوتبال حرفه‌ای بهبود می بخشد. در نتیجه، سوباسا به تیم مدرسۀ ابتدایی می‌پیوندد و با تیم نوپای مدرسه بالا می‌رود، درحالی‌که زیر نظر مربی جدیدش به یادگیری فنون خاص بازی دست پیدا می‌کند.

از طرفی دیگر سوباسا با واکی‌بایاشی روبه‌رو می‌شود، دروازه‌بانی که از استعداد بی‌نظیری برخوردار بود و هیچ یک از ورزشکاران آن شهر نمی‌توانستند به او گل بزنند، حتی با توپ راگبی و بیسبال! در نهایت آن‌دو به یک تیم پیوسته و در مقابل کاکرو یوگا رقیب سرسختشان قرار می‌گیرند.

کاکرو که بخاطر خانواده‌اش تلاش بسیاری می‌کند به هیچ وجه شکست را نمی‌پذیرد. او با سرسختی در مقابل رقبایش حضور پیدا می‌کند. در نهایت هرسۀ آنها به همراه «تارو میساکی» و چند تن دیگر به پیراهن تیم ملی ژاپن دست پیدا می‌کنند... 

اطلاعات تکميلي

 • کارگردان: Isamu Imakake و Hiroyoshi Mitsunobu
 • نویسنده: Yōichi Takahashi
 • موسیقی: Takayuki Baba و Hiromoto Tobisawa
 • تکنیک: دوبعدی
 • تعداد قسمت: 128
 • مدت: 15 دقیقه‌ای
 • کشور سازنده: ژاپن
 • سال ساخت: از 1983 تا 2011
 • شرکت سازنده: Tsuchida Pro

نظرهای شما (1550 نظر)

 • شنبه, 25 ارديبهشت 1395 ساعت 22:40 ارسال شده توسط یاسمن امانت15

  سلام من عاشق این برنامم خودموداداشم هرروزاین برنامه رونگامیکنیم لطفامدت زمان پخششوبیشترکنید15دقیقه خیلی کمه حداقل30باشه
  لطف دیگه ای ک میکنیدلطفا3و4هم پخش کنیداین برنامه روتموم نکنیدممنون ازبرنامه ی خوبتون

 • چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1395 ساعت 17:02 ارسال شده توسط باران رادفر 134 ساله از مشهد مقدس

  واقها خیلی بی برنامه اید.من کارتون فوتبالیست ها را خیلی دوست دارم ولی شما حتی زمان پخش آن را هم رعایت نمی کنید،مثلا امروز به جای تکرار فوتبالیست ها قصه های غذاله را پخش کردید.
  خواهش می کنم بیشتر به بیننده هایتان اهمیت بدهید.

 • چهارشنبه, 22 ارديبهشت 1395 ساعت 12:10 ارسال شده توسط عارفه برنجی زاده از اصفهان

  من خییلی با این کارتون خاطره دارم به همین خاطر اصلا دلم نمی خواد تموم بشه ادامش بدین

 • سه شنبه, 21 ارديبهشت 1395 ساعت 18:29 ارسال شده توسط مجتبی

  لطفا
  کارتون سونیک ایکس را پخش کنید

 • سه شنبه, 21 ارديبهشت 1395 ساعت 14:02 ارسال شده توسط آوا

  كي تموم ميشه و بجاش قهرمانان تنيس پخش ميشه؟؟

 • شنبه, 18 ارديبهشت 1395 ساعت 16:46 ارسال شده توسط علی16بناب

  سلام لطفا کارتون تکراری نشان ندهید

 • سه شنبه, 14 ارديبهشت 1395 ساعت 16:14 ارسال شده توسط امیرمحمد عطایی 12ساله از بهشهر

  کارتون زیبایی است،لطفا تا آخردن نسخه آن را پخش کنید.

 • دوشنبه, 13 ارديبهشت 1395 ساعت 14:55 ارسال شده توسط سر گروه زنو

  با سلام-لطفا بعد از این کارتون فوتبالیستها3-4 رو هم پخش کنید.با تشکر

 • جمعه, 03 ارديبهشت 1395 ساعت 18:52 ارسال شده توسط محمدامین مرادی۱۴ساله از لامرد

  خواهشن تا سری اخر ی که دوبله شده پخش کنید

 • چهارشنبه, 01 ارديبهشت 1395 ساعت 19:53 ارسال شده توسط نرگس

  این کارتون بیمزه کی تموم ميشه

نظر شما درباره این برنامه

لطفا فقط درباره این برنامه نظر دهید و از ارسال نظر تکراری هم خودداری کنید.