دوشنبه, 20 خرداد 1392 ساعت 00:11

فوتبالیست ها2

نمره شما
(7193 رای)
سوباسا اُزارا کاپیتان تیم شاهین به، همراه گنزو واکی‌بایاشی و کاکرو یوگا که در گذشته‌ای نه چندان دور رقیبان او بودند به تیم ملی ژاپن می‌پیوندند...

سریال انیمیشنی «فوتبالیستها» در ابتدا بر اساس مجموعۀ کمیک استریپ‌های ژاپنی که یوئیچی تاکاهاشی Yōichi Takahashi در مجلۀ هفتگی Shōnen Jump در 37 قسمت نوشت، شکل گرفت. این بخش مجله، با نام «کاپیتان سوباسا» برای اولین بار در سال 1981 چاپ شد و انتشار آن تا سال 1988  تجدید می‌شد. اولین مجموعۀ انیمیشنی آن نیز در 1983 آمادۀ پخش شد. در طی قریب به 30 سال بخاطر استقبال شایان مخاطبانش چندین سریال و فیلم انیمیشنی از آن، همزمان با خلق ادامۀ کمیک استریپ‌ها ساخته شد. در کل، بیش از 70 میلیون نسخه از این مجله در ژاپن به فروش رسید و باعث شد این مجله تاکنون یکی از محبوب‌ترین مجلات در این کشور محسوب شود.

در دوبله‌ها و ترجمه‌های اروپایی انیمیشن‌های آن، اسامی بازیکنان به این صورت تغییر کرده است: سوباسا اُزارا با نام  Oliver Atton، گنزو واکی‌بایاشی با نام Benji Price، کاکرو یوگا با نام Mark Lenders، و تارو میساکی با نام Tom Becker و... شناخته شده‌اند.

سوباسا اُزارا دانش آموز 11 ساله مدرسه ابتدایی است که واقعاً عاشق فوتبال است. بزرگترین رؤیای او این است که یک روز در تیم ملی ژاپن بازی کند و در جام جهانی افتخار کسب کند. او همراه با مادرش زندگی می‌کند، در حالی که پدرش کاپیتان کشتی است و دائماً در حال دریا نوردی است.

زمانی که سوباسا فقط یک ساله بود، در حالی که با یک توپ فوتبال بازی می‌کرد ناگهان با یک اتوبوس تصادف می‌کند. توپ در مقابل او مثل یک کیسۀ هوا عمل می‌کند و ضربۀ آن را می‌گیرد، بنابراین سوباسا از یک خطر جدی نجات پیدا می‌کند. از این رو، به این باور می‌رسد که: «توپ دوست من است» و با این باور بسیار با توپ تمرین می‌کند و با وجودی که نوجوان است دارای چنان سرعتی شگفت انگیز، استقامت، مهارت دریبل و شوت‌های قدرتی می‌شود که هر کسی بازی او را می‌بیند حیرت می‌کند.

پس از مدتی عمو «جان»، که از بهترین فوتبالیست‌های برزیل است، برای یک سری معاینات پزشکی به طور موقت به ژاپن می‌آید. هنگامی که بازی سوباسا را می‌بیند به این فکر می‌افتد که سوبا را با خود به برزیل ببرد تا در فوتبال پیشرفت کند. بنابراین به عنوان یک مربی به سوباسا کمک می‌کند تا او را به مهارت‌های ویژۀ فوتبال برساند و دید او را نسبت به فوتبال حرفه‌ای بهبود می بخشد. در نتیجه، سوباسا به تیم مدرسۀ ابتدایی می‌پیوندد و با تیم نوپای مدرسه بالا می‌رود، درحالی‌که زیر نظر مربی جدیدش به یادگیری فنون خاص بازی دست پیدا می‌کند.

از طرفی دیگر سوباسا با واکی‌بایاشی روبه‌رو می‌شود، دروازه‌بانی که از استعداد بی‌نظیری برخوردار بود و هیچ یک از ورزشکاران آن شهر نمی‌توانستند به او گل بزنند، حتی با توپ راگبی و بیسبال! در نهایت آن‌دو به یک تیم پیوسته و در مقابل کاکرو یوگا رقیب سرسختشان قرار می‌گیرند.

کاکرو که بخاطر خانواده‌اش تلاش بسیاری می‌کند به هیچ وجه شکست را نمی‌پذیرد. او با سرسختی در مقابل رقبایش حضور پیدا می‌کند. در نهایت هرسۀ آنها به همراه «تارو میساکی» و چند تن دیگر به پیراهن تیم ملی ژاپن دست پیدا می‌کنند... 

اطلاعات تکميلي

 • کارگردان: Isamu Imakake و Hiroyoshi Mitsunobu
 • نویسنده: Yōichi Takahashi
 • موسیقی: Takayuki Baba و Hiromoto Tobisawa
 • تکنیک: دوبعدی
 • تعداد قسمت: 128
 • مدت: 15 دقیقه‌ای
 • کشور سازنده: ژاپن
 • سال ساخت: از 1983 تا 2011
 • شرکت سازنده: Tsuchida Pro

نظرهای شما (1463 نظر)

 • جمعه, 08 آبان 1394 ساعت 16:56 ارسال شده توسط نگارعلمایی سن۸ نام شهر تهران

  ترخدا این برنامه راپخش کنید.هودودسه وچهارسال منتظرم پخشه.ممنون

 • دوشنبه, 13 مهر 1394 ساعت 00:41 ارسال شده توسط گنزو واکی بایاشی(سحر)14 ساله از ارومیه

  مدارس وا شد همه رفتن خونه هاشون پشت میزاشوت تو اتاقاشون خوب درکتون می کنم خودم امسال هشتمم و احساس می کنم که دیگه واقعا به جو دبیرستان وارد شدم....خوب سعیده یا همون الهام جان شاید دیر شده باشه ولی تولدت مبارک گرچه من از سن 13 خیلی بدم میاد و خوبه که ردش کردم و آخراشه ینی 26 روزبعد 14 ساله میشم....زهرا غنی زاده همون دوست صمیمی من عضو گروه بلو استار مدرسه مثل اینکه مریض شدی و نیومدی مدرسه خیلی ناراحت شدم ایشالله خوب میشی فائزه بهم خبر داد...خدا شفا بده می خوای تسلیتم بگم :D:D:D:Dمن برم دینی مو نخوندم امروز درسام عقب مونده خودشم بدجور!!!پویا تایید

 • پنج شنبه, 09 مهر 1394 ساعت 19:27 ارسال شده توسط سارا

  سلام عید غدیر خم مبارک

 • یکشنبه, 05 مهر 1394 ساعت 15:45 ارسال شده توسط الهام(اسم اصلیم سعیده)محمدی 13 ساله از تهران

  مرسی عزیزم پروشا گلم
  راستی شکوفه جون به قول پروشا اگه اجازه هست خواهرت رو از طرف من ببوس
  پویا......................

 • شنبه, 21 شهریور 1394 ساعت 19:01 ارسال شده توسط پروشا

  شکوفه جونم ؛وای چ سحر خیز!! پس بعدا یادت باشه حتما بگی ک من منتظرم ؛) خواهر کوچولوی گلتم از طرف من ببوس :) بعدشم اینکه من ب شخصه آدم وفاداری هستم، حتی بارها ب قیمت از دست دادن خیلی امتیاز ها پشت دوستام در اومدم... ولی واقعا وقتی ی نفر اذیتم کنه دیگ ب چشمم نمیاد... تحویلش نمیگیرم...البته در مورد تو و بقیه بچه های پرتالم قول میدم تا جایی ک نت اجازه بده با این سرعتش پشتیبانی ات رو بکنم خب دیگ، تحلیل و بررسی شخصیت خودمو ب بعد موکول میکنم !!!

  سحر جون؛ ن بابا کی گفته؟؟؟ من خودم هزار تا آبانی گل و خوب و مهربون دیدم تو عمرم.

  الهام جون؛ ازت خیلی ممنونم گلم :) و ورودت13 سالگی رو بهت تبریک میگم :) چ خوب ک چادری هستی.

  نفیسه جونم؛ بهت خوش میگذره ها!! هم ماهی هات هستن!! والا من ک تا حالا ی آذری تو پرتال ندیدم :-/

  بچه ها، اگ احیانا اسم وب سعیده رو میدونید بهم بگین،مرسی
  فعلا خدافظ :)
  پ- ن؛ شکوفه جونم، میشه جوابمو تو وبت بدی؟؟؟ خیلی منتظرم...
  همه تون رو دوست دارم، و ازتون میخوام زنان کوچک رو فراموش نکنید، فعلا

 • پنج شنبه, 19 شهریور 1394 ساعت 20:32 ارسال شده توسط شکوفه

  پروشا مگه ساعتش بده مال ما که ساعت هفت بود
  بعدا بهت یه چیزی درباره مدرسه جدید میگم
  الان سعیده بغلمه دلش درد میکنه البته دارم راش میبرم و داره می خوابه راستی خواهرمو میگم
  وای بیدار شد خداحافظ

 • پنج شنبه, 19 شهریور 1394 ساعت 20:27 ارسال شده توسط شکوفه

  سلام الهام تو برگشتی
  رایتی سحر جون آبانیایی که از ده روز دوم متولد میشن
  تو ذهنه منه وای مبینا توام آبانی هستی
  واااااای
  راستش بچه ها من هرچی دوست آذری داشتم بی وفا بوده به جز پروشا و یکیشون خب فعلا
  خداحافظ
  راستی از تبریک الهام ممنونم

 • چهارشنبه, 18 شهریور 1394 ساعت 13:19 ارسال شده توسط زهرا 14 ساله از ارومیه ( مامورو ایزاوا )

  جدا نفیسه منظورم اینه که جدی گفتی که دوست آبانی نداری
  برخلاف تو بیشتر دوستای من آبانی ن دختر عموم که دوست صمیمی م به حساب میاد و از کلاس اول باهم بودیم ، یکی ازهم گروهیام تو کلاس هفتم که روز تولدش یه روز قبل از روز تولد دختر عمو م ه و سحر که همه میشناسین ش همه شون آبانی ن

 • چهارشنبه, 18 شهریور 1394 ساعت 13:16 ارسال شده توسط پروشا

  بچه هاااااا، ازتون گله دارم. چرا نمیاین زنان کوچک؟؟؟ الان فاز بیابون گرفته، سوت و کور، خب بیاین دیگ. گفته باشم، هرکی عضو باشه و نیاد من خودم تو خونه مون کفگیر خوشگل دارم، یدونه هم ملاقه استیل. خلاصه ک حواستون باشه ک من اعصاب مصاب ندارمااا!!! شمام ک ماشالا اینقدر فعالیت میکنین تو زنان کوچک، تبدیل شده ب قبرستون!!! تو رو خدا بیاین، دارم دیوونه میشم!!!

 • سه شنبه, 17 شهریور 1394 ساعت 13:55 ارسال شده توسط نفیسه

  وای چقدر جالب هم سحر جونم و هم اجی بهار ابانین
  چقدر خوب من تابه حال دوست ابانی نداشتم
  وای خیلی خوشحالم

نظر شما درباره این برنامه

لطفا فقط درباره این برنامه نظر دهید و از ارسال نظر تکراری هم خودداری کنید.