دوشنبه, 20 خرداد 1392 ساعت 00:11

فوتبالیست ها2

نمره شما
(6715 رای)
سوباسا اُزارا کاپیتان تیم شاهین به، همراه گنزو واکی‌بایاشی و کاکرو یوگا که در گذشته‌ای نه چندان دور رقیبان او بودند به تیم ملی ژاپن می‌پیوندند...

سریال انیمیشنی «فوتبالیستها» در ابتدا بر اساس مجموعۀ کمیک استریپ‌های ژاپنی که یوئیچی تاکاهاشی Yōichi Takahashi در مجلۀ هفتگی Shōnen Jump در 37 قسمت نوشت، شکل گرفت. این بخش مجله، با نام «کاپیتان سوباسا» برای اولین بار در سال 1981 چاپ شد و انتشار آن تا سال 1988  تجدید می‌شد. اولین مجموعۀ انیمیشنی آن نیز در 1983 آمادۀ پخش شد. در طی قریب به 30 سال بخاطر استقبال شایان مخاطبانش چندین سریال و فیلم انیمیشنی از آن، همزمان با خلق ادامۀ کمیک استریپ‌ها ساخته شد. در کل، بیش از 70 میلیون نسخه از این مجله در ژاپن به فروش رسید و باعث شد این مجله تاکنون یکی از محبوب‌ترین مجلات در این کشور محسوب شود.

در دوبله‌ها و ترجمه‌های اروپایی انیمیشن‌های آن، اسامی بازیکنان به این صورت تغییر کرده است: سوباسا اُزارا با نام  Oliver Atton، گنزو واکی‌بایاشی با نام Benji Price، کاکرو یوگا با نام Mark Lenders، و تارو میساکی با نام Tom Becker و... شناخته شده‌اند.

سوباسا اُزارا دانش آموز 11 ساله مدرسه ابتدایی است که واقعاً عاشق فوتبال است. بزرگترین رؤیای او این است که یک روز در تیم ملی ژاپن بازی کند و در جام جهانی افتخار کسب کند. او همراه با مادرش زندگی می‌کند، در حالی که پدرش کاپیتان کشتی است و دائماً در حال دریا نوردی است.

زمانی که سوباسا فقط یک ساله بود، در حالی که با یک توپ فوتبال بازی می‌کرد ناگهان با یک اتوبوس تصادف می‌کند. توپ در مقابل او مثل یک کیسۀ هوا عمل می‌کند و ضربۀ آن را می‌گیرد، بنابراین سوباسا از یک خطر جدی نجات پیدا می‌کند. از این رو، به این باور می‌رسد که: «توپ دوست من است» و با این باور بسیار با توپ تمرین می‌کند و با وجودی که نوجوان است دارای چنان سرعتی شگفت انگیز، استقامت، مهارت دریبل و شوت‌های قدرتی می‌شود که هر کسی بازی او را می‌بیند حیرت می‌کند.

پس از مدتی عمو «جان»، که از بهترین فوتبالیست‌های برزیل است، برای یک سری معاینات پزشکی به طور موقت به ژاپن می‌آید. هنگامی که بازی سوباسا را می‌بیند به این فکر می‌افتد که سوبا را با خود به برزیل ببرد تا در فوتبال پیشرفت کند. بنابراین به عنوان یک مربی به سوباسا کمک می‌کند تا او را به مهارت‌های ویژۀ فوتبال برساند و دید او را نسبت به فوتبال حرفه‌ای بهبود می بخشد. در نتیجه، سوباسا به تیم مدرسۀ ابتدایی می‌پیوندد و با تیم نوپای مدرسه بالا می‌رود، درحالی‌که زیر نظر مربی جدیدش به یادگیری فنون خاص بازی دست پیدا می‌کند.

از طرفی دیگر سوباسا با واکی‌بایاشی روبه‌رو می‌شود، دروازه‌بانی که از استعداد بی‌نظیری برخوردار بود و هیچ یک از ورزشکاران آن شهر نمی‌توانستند به او گل بزنند، حتی با توپ راگبی و بیسبال! در نهایت آن‌دو به یک تیم پیوسته و در مقابل کاکرو یوگا رقیب سرسختشان قرار می‌گیرند.

کاکرو که بخاطر خانواده‌اش تلاش بسیاری می‌کند به هیچ وجه شکست را نمی‌پذیرد. او با سرسختی در مقابل رقبایش حضور پیدا می‌کند. در نهایت هرسۀ آنها به همراه «تارو میساکی» و چند تن دیگر به پیراهن تیم ملی ژاپن دست پیدا می‌کنند... 

اطلاعات تکميلي

 • کارگردان: Isamu Imakake و Hiroyoshi Mitsunobu
 • نویسنده: Yōichi Takahashi
 • موسیقی: Takayuki Baba و Hiromoto Tobisawa
 • تکنیک: دوبعدی
 • تعداد قسمت: 128
 • مدت: 15 دقیقه‌ای
 • کشور سازنده: ژاپن
 • سال ساخت: از 1983 تا 2011
 • شرکت سازنده: Tsuchida Pro

نظرهای شما (1179 نظر)

 • جمعه, 30 آبان 1393 ساعت 16:38 ارسال شده توسط ایدا نیک بخت 13

  رو دست فوت بالیست ها هیچ انیمیشنی نیست

 • چهارشنبه, 28 آبان 1393 ساعت 16:24 ارسال شده توسط عسل

  خیلی دوسش دارم خووووووووووبه

 • سه شنبه, 27 آبان 1393 ساعت 18:47 ارسال شده توسط ایدا نیک بخت 13 ساله از تهران

  من هم قبلا تنیسی بودم ولی بعد از دیدن سری های کاپیتان سوباسا کاملا تغییر عقیده دادم

  پویا لطفا سبتش کن

 • یکشنبه, 18 آبان 1393 ساعت 09:26 ارسال شده توسط سعید.از ساری 20

  سلام.وجدانن لینکش و بذارین دانلود کنیم.
  این چه وضعشه فقط بیایم نظر بدیم.دانلود ک کنیم تازه نظرات هم بیشتر میشه.میشتری هم بیشتر پیدا میکنین.لطفا بذارین لینکشوووووووووووووووو

 • یکشنبه, 27 مهر 1393 ساعت 14:08 ارسال شده توسط علی سجاد عطایی 10 ساله ازتهران

  خواهش میکنم فوتبالیست هارا پخش کن واگر نه قسم میخورم که دیگه شبکتو نبینم

 • دوشنبه, 21 مهر 1393 ساعت 17:26 ارسال شده توسط ریحانه و زهرا کرمیان هشت و پنج ساله از تهران

  دوباره پخش کنید......................................

 • یکشنبه, 06 مهر 1393 ساعت 17:50 ارسال شده توسط آرتین جوادی

  میشه دوباره فوتبالستها را پخش کنید

 • دوشنبه, 31 شهریور 1393 ساعت 14:23 ارسال شده توسط هانیه قزوینی9ساله از فزوین

  سلام میشه دوباره فوتبالیسته رو پخش کنید؟لطفا برای دانلود هم کارتونها رو بذارید.

 • چهارشنبه, 29 مرداد 1393 ساعت 15:56 ارسال شده توسط فائزه نجارزاده 12 ساله از شوشتر

  سلام ممنون از پخش فوتبالیست ها فقط یه شکایت دارم چرا فوتبالیست ها رو پخش نمیکنید پخشش کنید ترو خدا پخشش کنید اگه بچه ها رو دوست دارید پخشش کنید اگه دنبال کارتون خوب میگردید این بهترینه پخشش کنید یه لحظه هم صبر نکنید پخشش کنید اگه می خواهید کانال تلویزیون رو عوض نکنیم پخشش کنید ده پخشش کنید دیگه مگه من چی کارتون کردم پخشش کنید یکم زودتر پخشش کنید تا من گریه نکردم و اشکم درنیومده پخشش کنید حداقل برا دانلود بذاریدش شما همه جوره بامن مخالفت میکنید اصلا هم پخشش کنید هم برا دانلود بذاریدش من مطمئنم همه بامن موافقن چون انیمیشن بی نظیر و فوق العاده ای است تازه خیلی ها هم براتون پیام فرستادن و هم گفتن پخشش کنید دیگه منتظر چی هستید خوب پخشش کنید لطفا پخشش کند خواهش می کنم پخشش کنید ازتون درخواست می کنم پخشش کنید خوب برا دانلود بذاریدش لطفا برا دانلود بذاریدش خواهش می کنم برا دانلود بذاریدش ازتون درخواست میکنم برا دانلود بذاریدش
  باتشکر فائزه نجارزاده 12 ساله از شوشتر کلاس ششم

 • دوشنبه, 27 مرداد 1393 ساعت 13:35 ارسال شده توسط ابوالفضل ملایی سیرویی 9ساله از بندر عباس

  سلام خوبی مجموعه اژدهاسواران را بیشتر پخش کنید

نظر شما درباره این برنامه

لطفا فقط درباره این برنامه نظر دهید و از ارسال نظر تکراری هم خودداری کنید.