دوشنبه, 20 خرداد 1392 ساعت 00:11

فوتبالیست ها2

نمره شما
(7033 رای)
سوباسا اُزارا کاپیتان تیم شاهین به، همراه گنزو واکی‌بایاشی و کاکرو یوگا که در گذشته‌ای نه چندان دور رقیبان او بودند به تیم ملی ژاپن می‌پیوندند...

سریال انیمیشنی «فوتبالیستها» در ابتدا بر اساس مجموعۀ کمیک استریپ‌های ژاپنی که یوئیچی تاکاهاشی Yōichi Takahashi در مجلۀ هفتگی Shōnen Jump در 37 قسمت نوشت، شکل گرفت. این بخش مجله، با نام «کاپیتان سوباسا» برای اولین بار در سال 1981 چاپ شد و انتشار آن تا سال 1988  تجدید می‌شد. اولین مجموعۀ انیمیشنی آن نیز در 1983 آمادۀ پخش شد. در طی قریب به 30 سال بخاطر استقبال شایان مخاطبانش چندین سریال و فیلم انیمیشنی از آن، همزمان با خلق ادامۀ کمیک استریپ‌ها ساخته شد. در کل، بیش از 70 میلیون نسخه از این مجله در ژاپن به فروش رسید و باعث شد این مجله تاکنون یکی از محبوب‌ترین مجلات در این کشور محسوب شود.

در دوبله‌ها و ترجمه‌های اروپایی انیمیشن‌های آن، اسامی بازیکنان به این صورت تغییر کرده است: سوباسا اُزارا با نام  Oliver Atton، گنزو واکی‌بایاشی با نام Benji Price، کاکرو یوگا با نام Mark Lenders، و تارو میساکی با نام Tom Becker و... شناخته شده‌اند.

سوباسا اُزارا دانش آموز 11 ساله مدرسه ابتدایی است که واقعاً عاشق فوتبال است. بزرگترین رؤیای او این است که یک روز در تیم ملی ژاپن بازی کند و در جام جهانی افتخار کسب کند. او همراه با مادرش زندگی می‌کند، در حالی که پدرش کاپیتان کشتی است و دائماً در حال دریا نوردی است.

زمانی که سوباسا فقط یک ساله بود، در حالی که با یک توپ فوتبال بازی می‌کرد ناگهان با یک اتوبوس تصادف می‌کند. توپ در مقابل او مثل یک کیسۀ هوا عمل می‌کند و ضربۀ آن را می‌گیرد، بنابراین سوباسا از یک خطر جدی نجات پیدا می‌کند. از این رو، به این باور می‌رسد که: «توپ دوست من است» و با این باور بسیار با توپ تمرین می‌کند و با وجودی که نوجوان است دارای چنان سرعتی شگفت انگیز، استقامت، مهارت دریبل و شوت‌های قدرتی می‌شود که هر کسی بازی او را می‌بیند حیرت می‌کند.

پس از مدتی عمو «جان»، که از بهترین فوتبالیست‌های برزیل است، برای یک سری معاینات پزشکی به طور موقت به ژاپن می‌آید. هنگامی که بازی سوباسا را می‌بیند به این فکر می‌افتد که سوبا را با خود به برزیل ببرد تا در فوتبال پیشرفت کند. بنابراین به عنوان یک مربی به سوباسا کمک می‌کند تا او را به مهارت‌های ویژۀ فوتبال برساند و دید او را نسبت به فوتبال حرفه‌ای بهبود می بخشد. در نتیجه، سوباسا به تیم مدرسۀ ابتدایی می‌پیوندد و با تیم نوپای مدرسه بالا می‌رود، درحالی‌که زیر نظر مربی جدیدش به یادگیری فنون خاص بازی دست پیدا می‌کند.

از طرفی دیگر سوباسا با واکی‌بایاشی روبه‌رو می‌شود، دروازه‌بانی که از استعداد بی‌نظیری برخوردار بود و هیچ یک از ورزشکاران آن شهر نمی‌توانستند به او گل بزنند، حتی با توپ راگبی و بیسبال! در نهایت آن‌دو به یک تیم پیوسته و در مقابل کاکرو یوگا رقیب سرسختشان قرار می‌گیرند.

کاکرو که بخاطر خانواده‌اش تلاش بسیاری می‌کند به هیچ وجه شکست را نمی‌پذیرد. او با سرسختی در مقابل رقبایش حضور پیدا می‌کند. در نهایت هرسۀ آنها به همراه «تارو میساکی» و چند تن دیگر به پیراهن تیم ملی ژاپن دست پیدا می‌کنند... 

اطلاعات تکميلي

 • کارگردان: Isamu Imakake و Hiroyoshi Mitsunobu
 • نویسنده: Yōichi Takahashi
 • موسیقی: Takayuki Baba و Hiromoto Tobisawa
 • تکنیک: دوبعدی
 • تعداد قسمت: 128
 • مدت: 15 دقیقه‌ای
 • کشور سازنده: ژاپن
 • سال ساخت: از 1983 تا 2011
 • شرکت سازنده: Tsuchida Pro

نظرهای شما (1335 نظر)

 • شنبه, 02 خرداد 1394 ساعت 17:59 ارسال شده توسط گنزو واکی بایاشی(سحر سرگروه)14ساله از ارومیه

  آهای سلام بچه ها من اومدم نفیسه منم تو رو دوس دارم یاسمین گلم عضوی ولی قول بده همیشه فعال باشی.من برگشتم دیگه ضمنا شکوفه رفته احتمال خودم تنهایی سرگروه اینجاباشم یا یه نفری رو انتخاب کنم

 • شنبه, 02 خرداد 1394 ساعت 11:59 ارسال شده توسط نفیسه

  اجی سحر خیلی خوشحالم کردی ممنون واقعا ممنون
  منم دوست دارم عزیزم

 • جمعه, 01 خرداد 1394 ساعت 16:12 ارسال شده توسط یاسمین جهانبانی 12 ساله از تهران

  سحر میشه منم عضو گروهت بشم؟

 • پنج شنبه, 31 ارديبهشت 1394 ساعت 16:55 ارسال شده توسط عرفان پرنده ای 14 ساله از خمینی دشهر

  سلام خیلی قدیمی شده لطفا جدید پخش کنید

 • پنج شنبه, 31 ارديبهشت 1394 ساعت 12:31 ارسال شده توسط سعیده*گنزو واکی بایاشی*سرگروه فوتبالیست ها 2

  حانیه جان و نفیسه جان
  سلام خیلی خوش اومدین
  من به نمایندگی از سحر خوش آمدگویی می کنم
  امیدوارم زیاد اینجا بیاین،نظر بدین و رای بدین
  من تو بنر،نابغه کوچک،فوتبالیست ها 3 فرزندان آفتاب و اینجا
  و فوتبالیست ها 4 سرگروه هستم
  البته تو اینجا و فوتبالیست ها 4 به جای سحر سرگروهم
  ولی سرگروه بنر نابغه کوچک و فوتبالیست ها 3و فرزندان آفتاب
  خودمم
  دوستون دارم
  خداحافظ

 • چهارشنبه, 30 ارديبهشت 1394 ساعت 23:14 ارسال شده توسط گنزو واکی بایاشی(سحر سرگروه)14ساله از ارومیه

  نفیسه ممنون به خاطر این همه لطفت منم تو رو دوس دارم و دیگه نمیرم هیچ وقت.من خیلی راجع به بچه ها بد فکر کردم.خیلی کار بدی کردم و از همتون عذر می خوام.

 • چهارشنبه, 30 ارديبهشت 1394 ساعت 18:47 ارسال شده توسط نفیسه

  سحر اگه تو دیگه سرگروه نیستی منم دیگه نمی ام این هم پیام اخرم تو اینجا تا سحر نظرشو بگه
  خداحافظ

 • چهارشنبه, 30 ارديبهشت 1394 ساعت 17:54 ارسال شده توسط سعیده

  سلام
  من سرگروهی هستم که قراره به جای سحرجون که خیلی
  گریه کردم واسه پیامش بیام و اینجا رو اداره کنم
  خداحافظ

 • سه شنبه, 29 ارديبهشت 1394 ساعت 13:23 ارسال شده توسط نفیسه

  واکی بایاشی من نظرتو توی فوتبالیستای 3 خوندم اگه تو بری من دیگه پامو اینجا نمی ذارم خیلی ناراحت شدم هیچ ایرادی نداره من چند تا از دوستام اگه اومدن می ارم توی گروهت واگه مشکلت مسئول القاب می تونی یه بچه رو انتخاب و اگه از اونا ناراحتی خواهش می کنم بهشون فکر نکن خواهش می کنم نرو من تو رو دوست دارم وقتی نظرتو خوندم داشتم گریه می کردم نروووووو
  دوست دارم

 • دوشنبه, 28 ارديبهشت 1394 ساعت 21:16 ارسال شده توسط گنزو واکی بایاشی(سحر سرگروه)14ساله از ارومیه

  حانیه عزیزم عضوی

نظر شما درباره این برنامه

لطفا فقط درباره این برنامه نظر دهید و از ارسال نظر تکراری هم خودداری کنید.