دوشنبه, 20 خرداد 1392 ساعت 00:11

فوتبالیست ها2

نمره شما
(7083 رای)
سوباسا اُزارا کاپیتان تیم شاهین به، همراه گنزو واکی‌بایاشی و کاکرو یوگا که در گذشته‌ای نه چندان دور رقیبان او بودند به تیم ملی ژاپن می‌پیوندند...

سریال انیمیشنی «فوتبالیستها» در ابتدا بر اساس مجموعۀ کمیک استریپ‌های ژاپنی که یوئیچی تاکاهاشی Yōichi Takahashi در مجلۀ هفتگی Shōnen Jump در 37 قسمت نوشت، شکل گرفت. این بخش مجله، با نام «کاپیتان سوباسا» برای اولین بار در سال 1981 چاپ شد و انتشار آن تا سال 1988  تجدید می‌شد. اولین مجموعۀ انیمیشنی آن نیز در 1983 آمادۀ پخش شد. در طی قریب به 30 سال بخاطر استقبال شایان مخاطبانش چندین سریال و فیلم انیمیشنی از آن، همزمان با خلق ادامۀ کمیک استریپ‌ها ساخته شد. در کل، بیش از 70 میلیون نسخه از این مجله در ژاپن به فروش رسید و باعث شد این مجله تاکنون یکی از محبوب‌ترین مجلات در این کشور محسوب شود.

در دوبله‌ها و ترجمه‌های اروپایی انیمیشن‌های آن، اسامی بازیکنان به این صورت تغییر کرده است: سوباسا اُزارا با نام  Oliver Atton، گنزو واکی‌بایاشی با نام Benji Price، کاکرو یوگا با نام Mark Lenders، و تارو میساکی با نام Tom Becker و... شناخته شده‌اند.

سوباسا اُزارا دانش آموز 11 ساله مدرسه ابتدایی است که واقعاً عاشق فوتبال است. بزرگترین رؤیای او این است که یک روز در تیم ملی ژاپن بازی کند و در جام جهانی افتخار کسب کند. او همراه با مادرش زندگی می‌کند، در حالی که پدرش کاپیتان کشتی است و دائماً در حال دریا نوردی است.

زمانی که سوباسا فقط یک ساله بود، در حالی که با یک توپ فوتبال بازی می‌کرد ناگهان با یک اتوبوس تصادف می‌کند. توپ در مقابل او مثل یک کیسۀ هوا عمل می‌کند و ضربۀ آن را می‌گیرد، بنابراین سوباسا از یک خطر جدی نجات پیدا می‌کند. از این رو، به این باور می‌رسد که: «توپ دوست من است» و با این باور بسیار با توپ تمرین می‌کند و با وجودی که نوجوان است دارای چنان سرعتی شگفت انگیز، استقامت، مهارت دریبل و شوت‌های قدرتی می‌شود که هر کسی بازی او را می‌بیند حیرت می‌کند.

پس از مدتی عمو «جان»، که از بهترین فوتبالیست‌های برزیل است، برای یک سری معاینات پزشکی به طور موقت به ژاپن می‌آید. هنگامی که بازی سوباسا را می‌بیند به این فکر می‌افتد که سوبا را با خود به برزیل ببرد تا در فوتبال پیشرفت کند. بنابراین به عنوان یک مربی به سوباسا کمک می‌کند تا او را به مهارت‌های ویژۀ فوتبال برساند و دید او را نسبت به فوتبال حرفه‌ای بهبود می بخشد. در نتیجه، سوباسا به تیم مدرسۀ ابتدایی می‌پیوندد و با تیم نوپای مدرسه بالا می‌رود، درحالی‌که زیر نظر مربی جدیدش به یادگیری فنون خاص بازی دست پیدا می‌کند.

از طرفی دیگر سوباسا با واکی‌بایاشی روبه‌رو می‌شود، دروازه‌بانی که از استعداد بی‌نظیری برخوردار بود و هیچ یک از ورزشکاران آن شهر نمی‌توانستند به او گل بزنند، حتی با توپ راگبی و بیسبال! در نهایت آن‌دو به یک تیم پیوسته و در مقابل کاکرو یوگا رقیب سرسختشان قرار می‌گیرند.

کاکرو که بخاطر خانواده‌اش تلاش بسیاری می‌کند به هیچ وجه شکست را نمی‌پذیرد. او با سرسختی در مقابل رقبایش حضور پیدا می‌کند. در نهایت هرسۀ آنها به همراه «تارو میساکی» و چند تن دیگر به پیراهن تیم ملی ژاپن دست پیدا می‌کنند... 

اطلاعات تکميلي

 • کارگردان: Isamu Imakake و Hiroyoshi Mitsunobu
 • نویسنده: Yōichi Takahashi
 • موسیقی: Takayuki Baba و Hiromoto Tobisawa
 • تکنیک: دوبعدی
 • تعداد قسمت: 128
 • مدت: 15 دقیقه‌ای
 • کشور سازنده: ژاپن
 • سال ساخت: از 1983 تا 2011
 • شرکت سازنده: Tsuchida Pro

نظرهای شما (1399 نظر)

 • جمعه, 12 تیر 1394 ساعت 12:38 ارسال شده توسط حانیه

  نه عزیزم من خودم گروه دارم

 • چهارشنبه, 10 تیر 1394 ساعت 12:02 ارسال شده توسط گنزو واکی بایاشی(سحر سرگروه شماره ی یک)14ساله از ارومیه

  توب سلام بچه ها عسل جان نمی دونم چرا نظراتم تایید نمیشن شما عضوی در ضمن اسم زن سوباسا سانایی هست هم تو فوتبالیستا 2 و هم تو فوتبالیستا 4 من آخه سی دی هاش رو داشتم با زبان اصلی اسم دختره ساناییه...........عسل جان ما اینجا عضوی به نام پروسا نداریم اگه می خوای با پروسا دوست شی، باید این گروه رو ترک کنی و بری گروه های سکوفه مثل نجات رباتیک حانیه جلن شماهم می خوای عضو شی؟اگه می خوای ، می تونی عضو شی

 • دوشنبه, 08 تیر 1394 ساعت 11:22 ارسال شده توسط حانیه

  عسل جان درفوتبالیست ها4اسمش لاناست ولی توی فوتبالیست ها2سانایی هست

 • دوشنبه, 08 تیر 1394 ساعت 11:19 ارسال شده توسط حانیه

  چراپخشش نمی کنید.به خدازندگیم بهش بستس.هیچ کس حرف منو نمی فهمه

 • یکشنبه, 07 تیر 1394 ساعت 15:31 ارسال شده توسط عسل

  ای بابا پویا چرا نظرا رو تائید نمی کنی ها
  می خوام جواب سوالامو بگیرم

 • یکشنبه, 07 تیر 1394 ساعت 13:03 ارسال شده توسط مبینا از شهریار(موری زاکی)

  برد ایران رو مقابل لهستان که قهرمان دنیاست رو بهتون تبریگ میگم.
  لطفادعا کنید که ایران امشب هم لهستان رو 3_هیچ ببره . چون اگه 3 امتیاز پشت سرهم بگیره میره بالا و اگر نه بالا رفتن براشون خیلی دشوار میشه.

 • پنج شنبه, 04 تیر 1394 ساعت 14:07 ارسال شده توسط عسل

  خوب امروز چه طورید ها
  بروشا جون من می تونم باهات دوس باشم
  ومی تونم ببرسم که تو فوتبا لیست ها کیو از عمه بیشتر دوس داری
  خوب من امروز نمی تونم زیاد بمونم بس بای بای

 • چهارشنبه, 03 تیر 1394 ساعت 14:04 ارسال شده توسط عسل

  سلام چه طورید عضو شدم بالا خره امید وارم شده باشم
  میه بگین اسم اون دختره توی فوتبالیست ها چیه لانای یا سانایی من که فکر می کنم سانایی ولی شک دارم اخه لانا هم زیاد شنیدم
  من دیگه باید برم

 • سه شنبه, 02 تیر 1394 ساعت 15:41 ارسال شده توسط گنزو واکی بایاشی(سحر)سرگروه شماره 1 تیم شاهین 13 ساله از ارومیه

  زهرا جونم ایولا خوب گفتی دست گلت درد نکنه

 • سه شنبه, 02 تیر 1394 ساعت 15:33 ارسال شده توسط عسل

  چی شد من عضوم یا نه
  ببخشید میشه ببرسم دعوا سر چیه البته من فوضول نیستم ها
  من تو کارتون فوتبالیست ها گنزو واکی بایشی را از همه بیشتر دوس دارم اما دوس ندارم کسی منو به این لقب یا لقبای دیگه صدا کنه همون عسل کافیه
  راستی سحری که این جاست همون سحر سیگاکوی یا نه
  خدا نگه دار

نظر شما درباره این برنامه

لطفا فقط درباره این برنامه نظر دهید و از ارسال نظر تکراری هم خودداری کنید.