اپلیکیشن شبکه پویا
دریافت نسخه اندروید

خرگوش گل‌استکانی

پنج خرگوش کوچولو در یک خانوادۀ هفت نفره در بولوبری زندگی می‌کنند. پدر خرگوش‌ها به همراه بچه‌ها مشغول دیدن عکس‌های آلبوم خانوادگی است و با دیدن هر عکس خاطره‌ای به یاد می‌آید.

معرفی برنامه

آنها با به خاطر آوردن خاطره، تجربیات و درس‌هایی که از زندگی گرفته‌اند را نیز مرور می‌کنند. پدر، با روش‌های صحیح تربیتی، به آنها راه و رسم درست زندگی کردن را در جمعِ خانواده می‌آموزد. پِری وینکل، دَندِلیون و بقیۀ بچه‌ها خوب به حرف‌های پدر گوش می‌دهند. پدر آنها را از خطراتی که در اطرافشان است آگاه می‌کند و اگر کسانی بخواهند بخاطر منافع خودشان بچه‌ها را گول بزنند، پدر کاملاً هشیار و مراقب است.

بسیاری از صحنه‌های داستان که می‌توانند از دید سوم شخص باشند، از زاویۀ نگاه دو موش کوچولو که در خانۀ آنها لانه کرده و با آنها زندگی می‌کنند دیده می‌شود. این دو موش، تقریباً زندگیشان را پابه‌پای زندگی گل‌استکانی‌ها پیش می‌برند.

«خرگوش گل استکانی» با نام اصلی The Bellflower Bunnies نام مجموعه‌ای است که در کشورهای گوناگون به نام‌های مختلفی شناخته می‌شود. این مجموعه بر اساس سری کتاب‌هایی با نام اصلی Beechwood Bunny Tales نوشتۀ Geneviève Huriet در سه فصل، برای گروه سنی خردسال تولید شده است. در فصل اول که تولید آن از سال 2000 آغاز شد، «موران کاوسین» Moran Caouissin انیماتور فیلم «داستان اردک» محصول کمپانی دیزنی، کارگردانی کار را به عهده گرفت. تولید فصل‌های بعدی از سال 2004 در دستِ چندین شرکت مختلف از جمله کمپانی تلویزیونی فرانسوی دیزنی قرار گرفت. کارگردانی سری‌های بعدی به عهدۀ «اریک برتیر» Eric Berthier بود. فصل اول 4 قسمت، فصل دوم 22 و فصل سوم 26 قسمت است که در مجموع شامل 52 قسمت می‌باشد و از این تعداد 15 قسمت آمادۀ پخش است.