اپلیکیشن شبکه پویا
دریافت نسخه اندروید

فقط بگو نه

لی‌لی و بابی خواهر و برادر هستند. آنها هر بار که به تنهائی برای انجام کاری خارج از خانه هستند و پدر و مادرشان حضور ندارند، در برخورد با غریبه‌ها یاد می‌گیرند که فقط بگویند: نه!

معرفی برنامه

ما کودکان، از زمانی که تازه وارد جامعه می‌شویم و اجازه می‌گیریم که به تنهایی مسئولیت برخی از کارها را به عهده بگیریم، باید بدانیم خطرات زیادی در کمین‌مان وجود خواهد داشت که با هوشیاری به‌راحتی حل می‌شود. گاهی در هنگام خرید کردن در برخورد با فروشنده ممکن است دچار مشکل شویم، خجالت بکشیم و نتوانیم از حق‌مان دفاع کنیم؛ یا زمانی که یک غریبه از ما اطلاعات خصوصی زندگی‌مان را می‌پرسد، یا از ما دعوت می‌کند تا با او به گردش، یا به منزلش برویم لازم است یاد بگیریم که با گفتن یک جملۀ سادۀ «نه!» و گذشتن از آن جا، بسیاری از این مسائل حل می‌شود. ما باید بتوانیم در یک لحظه، تصمیم درستی بگیریم. لی‌لی و بابی به کمک پروانه که همیشه همراهیشان می‌کند و کار درست را به آنها یادآوری می‌کند موفق می‌شوند به خوبی از خود مراقبت کنند.

در مجموعۀ آموزشی «فقط بگو نه!»، خردسالان با نکاتی که به زندگی اجتماعی آنها مربوط می‌شود آشنا شده و توانمندی آنها در برخورد درست با این مسائل افزایش می‌یابد تا علاوه بر مراقبت هر چه بیشتر از خویش، برای زندگی در خارج از محیط خانواده آماده شوند.