اپلیکیشن شبکه پویا
دریافت نسخه اندروید

مهدپویا

مهدپویا

تهیه‌کننده:

سارا روستاپور

کارگردان:

سارا روستاپور، اسماعیل جعفری

نویسنده:

سپیده شاه‌حسینی، ساناز شاه‌حسینی، محمدحسین حبیبی

یک مهدکودک تلویزیونی در شبکه پویا با عروسک‌های شاد و جدید... در مهد پویا هر روز چند مفهوم جدید آموزش داده می‌شود مثل زیر و رو، چپ و راست، کوتاه و بلند، سنگین و سبک، و در کنار این موارد خردسالان در مورد زندگی بعضی از حیوانات و حشرات و حتی صبحانه خوردن، سلام کردن و چیزهای مهم دیگری هم یاد می‌گیرند. برای اینکه یادگیری بهتر انجام شود چند شعر و آهنگ زیبا نیز در مورد همان مفاهیم پخش می‌شود.

معرفی برنامه

یک قصه‌گوی مهربان هم قصه‌های زیبا تعریف می‌کند. خرس مهربون، خرگوش ناز، پیشی ملوس، گاو پرزور و فیل بزرگ، عروسک‌های دوست داشتنی هستند که قصه‌ها را نمایش می‌دهند و بچه‌ها به جای عروسک‌ها صحبت می‌کنند. در مهد پویا بچه‌ها کاردستی هم می‌سازند و با همه این برنامه‌هایی که در هر قسمت اجرا می‌شود کودکان مفاهیم را بهتر یاد می‌گیرند.

مجموعۀ «مهد پویا» به تهیه‌کنندگی «سارا روستاپور» از تلفیق تکنیک‌های رئال، نمایش عروسکی و انیمیشن کات اوت کامپیوتری تولید شده است. در فصل اول و دوم «مریم نشیبا» به عنوان راوی و در فصل سوم «عذرا وکلی» به همراه صداپیشگان بخش عروسکی «آریا رمضانی»، «آرسام اوجاقلو»، «نازگل فرنقی»، «محمد محمدی‌یگانه» و در فصل سوم صداپیشگان کودک «بارانا جعفری»، «نهال انشایی»، «نیکا نصیری» و «رایان جعفری» و صداپیشگان بزرگسال «نیلوفر سیاری»، «سمانه محمدی»، «آرش شریف‌زاده» و «منیر داوری»  داستان‌های این مجموعه را برای خردسالان تعریف می‌کنند. تدوينگر این مجموعه فرشاد خليل‌پور و محبوبه سادات موسویف، عروسک‌گردانان آن الناز نظری، ساناز نظری، احمد آكشته، تارا حيدری، مریم موسوی منفرد، سمیه حسینی‌نژاد، مهشید شیبانی و آرش شريف‌زاده هستند.
علاقمندان می‌توانند از طریق همین سایت به کلیپ‌های موزیکال این مجموعه وکاردستی‌های مهدپویا و شبکه‌های اجتماعی نیز دسترسی داشته باشند.

این مجموعه در 3 فصل که در کل 180 قسمت 25 دقیقه‌ای با تکنیک تلفیقی که فصل اول و دوم آن در سال‌های 1395 و 1396 و فصل سوم آن در سال 1401 توسط گروه خردسال شبکه کودک جمهوری اسلامی ایران تولید شده است.