اپلیکیشن شبکه پویا
دریافت نسخه اندروید

شب بخیر بچه‌ها

شب بخیر بچه‌ها

کارگردان:

سمیه عبداله‌زاده، نیلوفر سعیدی

نویسنده:

نیوشا صدر، مهدی شاه‌پیری، نسرین رضوان‌زاده، لیلا طبسی شاعر: لیلا طبسی، راحله گل‌شاهی

یکی از دغدغه‌های همیشگی والدین خواب آرام و به موقع خردسالشان است. اکثر خردسالان نمی‌دانند چه ساعتی باید بخوابند و تا پاسی از شب به همراه والدین بیدار هستند. باکس شبانگاهی شبکه پویا پاسخی به این نیاز خردسال و والدین است.

معرفی برنامه

برنامه شب بخیر بچه ها با قصه‌گویی و خواندن لالایی، خردسالان را آماده خوابی شیرین و مفید می‌کند.

در ابتدای هر قسمت ماجرایی اتفاق می‌افتد و موضوع قصه ‌ای می‌شود که مجری به نام رعنا برای دو عروسک به نام‌های ستاره و هلدونه و یک ماهی به نام برینگ تعریف می‌کند، عروسک ها به قصه گوش می‌دهند و کم‌کم به خواب می‌روند و در پایان هم لالایی‌های زیبایی خوانده می‌شود.

در تولید این برنامه سعی شده داستان‌هایی در هر قسمت تعریف شود، که کارهایی که لازم است خردسالان قبل از خواب انجام دهند (مثل مسواک‌زدن و آماده شدن برای خواب) و نکات تربیتی دیگر را برای خردسالان نمایش دهد.

در سرودن لالایی‌های مخصوص این مجموعه نیز سعی شده مضامین مختلفی چون ایجاد امید برای فردای بهتر، تشکر از خدا و اشاره به آفریده‌ها و نعمت‌های الهی، اشاره به آرامش شب و خواب راحت و فضای عاطفی خانواده گنجانده شود.

از اهداف تربیتی این برنامه می‌توان به فراهم آوردن زمینه و بستری مناسب برای خواب خردسالان، تولید لالایی‌هایی ماندگار و مناسب و کمک به غنی‌تر شدن آرشیو لالایی‌های کودکان ایرانی و آموزش و انتقال مفاهیم تربیتی، اخلاقی، علمی و... به خردسالان در قالب قصه‌ها اشاره کرد.

این مجموعه در سال 1397 در90 قسمت 22 دقیقه‌ای با تکنیک رئال عروسکی در شبکه پویا تولید شده است.